Alanya Waldorf Yaşam Okulları Mentör Ziyareti

yazan birgul tastan
Dünya’daki ilk Waldorf okulu 1919 yılında Stuttgart’ta kurulmuştu.
 
“1-9 Şubat 2020 tarihlerinde ESDD’nin mentörlerinden Waldorf pedagogu Paulien Hamstra ve eşi Joop Vos’u misafir ettik. Her ikisi de hem öğretmenlerimiz hem de velilerimizle çalışarak bize dolu dolu bir hafta yaşattılar.
 
Paulien Hamstra yuva öğretmenlerimizle yoğun bir hafta geçirdi. Tek tek sınıflarımızı ziyaret edip, yaptığı gözlemlerini aktardı. Öğretmenlerimizin ışığına ışık katarak çocuklarımızın ve okulumuzun yolculuğunda bize destek olacak altın değerinde bilgi ve tecrübelerini paylaştı. Öğretmen çalışmasının yanında velilerimiz için bir anne-baba toplantısı yaparak onların Waldorf Pedagojisi’ne dair sorularını yanıtladı.
 
Joop Vos, hafta boyunca marangoz atölyesinde çalışarak yuva sınıflarımıza muhteşem ahşap oyuncaklar üretti. Gün içinde okul öğretmenlerimizle birlikte çalışarak kendi deneyimlerini paylaştı. Haftanın sonunda ise veli ve öğretmenlere workshop düzenleyerek yuvamız için çok değerli ahşap hayvan figürlü oyuncaklar yaptırdı. Joop’un yaptığı bu paylaşımlar ve yuvamıza bıraktığı çalışmalar bir iz olarak kalacak. Çocuklarımıza ve bize bıraktığı hatıralar hepimize birer örnek ve en önemlisi çocuklarımızın hayal dünyasına bir dokunuş olacak.
 
Waldorf Yaşam Okulları olarak güzel buluşmaların ve paylaşımların bizleri daha da güçlendireceği ve geleceğimizi Waldorf yolunda emin adımlarla inşa edeceği inancıyla bizleri bu güzel iki insanla tanıştıran ve ziyaretlerini organize eden ESDD üyelerine teşekkür ederiz.”
 

Alanya Waldorf Yaşam Okulları

 

Bunlara da göz atın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.