İzmir’de Clara Aerts ile Anne-Baba buluşması

yazan ESDD
1508 views

Derneğimiz ile BBOM İzmir Eğitim Kooperatifi’nin ortak düzenlediği, Yaka Oyun Grubu Girişimi’nin de katkılarıyla Waldorf Pedagojisi’nin temel unsurlarının neler olduğu ve dünyadaki uygulamalardan örneklerin anlatılacağı bir buluşma gerçekleştiriyoruz.

Tarih: 27 Mayıs 2015
Saat: 19.30 – 21.30
Yer: Güzelyalı Kültür Merkezi, 32. Sokak No:4 Güzelyalı

Konuşmacılar:

Clara Aerts 
(IASWECE –Uluslar arası Steiner/Waldorf Erken Çocukluk Eğitimi Birliği- Grup Koordinatörü)

Clara Aerts Belçika’nın Flaman bölgesinde doğdu. Anaokulu öğretmenliği eğitimi aldıktan sonra Waldorf erken çocukluk eğitmenliğini tamamladı. Sanata olan derin ilgisiyle müzik, dans ve tiyatro eğitimleri aldı. Belçika’da 21 yıl Waldorf yuva eğitmeni olarak çalıştıktan sonra kendi ülkesinde ve diğer ülkelerde, eğitmen eğitimleri ve seminerler vermeye başladı. 2008 yılından beri, Flaman Steiner Okulları Federasyonu’nda danışmanlık ve IASWECE’de (Uluslararası Steiner/Waldorf Erken Çocukluk Eğitimi Birliği) Grup Koordinatörlüğü yapıyor. Evli ve yetişkin bir erkek çocuk annesidir.

 

Tarhan Onur

(ESDD Dernek Başkanı)

1947’de Ankara’da doğdu. İki yıl Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde okudu, sonra Münih’te Schmidt Dil Akademisi’nde mütercim tercümanlık okudu. Ardından 1969 yılında Viyana’da Tiyatro Bilimi ve Sanat Tarihi ile Felsefe ve Sinoloji okudu. Bazı eğitmen ve gönüllülerle birlikte 2008 yılında Waldorf Girişimi İstanbul ve 2009 yılında Eğitim Sanatı Dostları Derneği’ni kurdular ve Waldorf Pedagojisi Eğitmen Eğitimi seminerlerini başlattılar.

 

Detaylı bilgi için:

Pınar Anıl Hacaloğlu – pinaranilhacaloglu@gmail.com

Yasin Sancak – yasinsancak@gmail.com

 

 

 

Bunlara da göz atın